اقدامات کره جنوبی برای متاورس

اقدامات کره جنوبی برای متاورس

کره جنوبی با سرمایه‌گذاری حدود ۱۷۷.۱ میلیون دلاری جزو اولین سرمایه‌گذاران است که توسط یک دولت ملی در صنعتی نوپا انجام می‌شود و اولین قدم محتاطانه به سوی متاورس است.

این نشان‌دهنده علاقه به فناوری و تکنولوژی است که می‌تواند در سال‌های آینده در مرکز توجه قرار گیرد – و می‌تواند مثل یک الگو باشد تا دولت های دیگر از آن پیروی کنند.

در سطح شهر، دولت شهر سئول در حال ساخت یک پلتفرم متاورس با ارزش ۳.۹ میلیارد وون است تا به شهروندان امکان دسترسی مجازی به خدمات عمومی را بدهد. کره جنوبی در دهه های اخیر به عنوان یک پیشرو فناوری جهانی ظاهر شده است و غول های صنعتی مانند سامسونگ، ال جی و هیوندای را به وجود آورده است. اگر دولت این کشور راه خود را به همین شکل ادامه دهد، این کشور می‌تواند خود را روی موج متاورس ببیند.

سرمایه گذاری که این دولت بر روی متاورس کرده است در قالب کمک‌های مالی به دانشگاه‌ها و شرکت‌های خصوصی که در زمینه‌های مختلف کار می‌کنند، از جمله ساخت پلتفرم‌های متاورس، آموزش و توسعه فناوری‌های واقعیت مجازی و افزوده و هولوگرام.

به گفته وزارت علوم و فناوری اطلاعات، این بودجه به آموزش و آموزش ۴۰۰۰۰ متخصص متاورس در کره جنوبی کمک می کند، بیش از ۲۰۰ شرکت فعال در فضای متاورس را تقویت می کند و تا سال ۲۰۲۶، کشور را به پنجمین بازار بزرگ متاورس تبدیل می کند. این کشور امیدوار است با سرمایه گذاری ۸.۷ میلیارد دلاری در انواع ابتکارات فناوری، از هوش مصنوعی گرفته تا 6G تا متاورس، نزدیک به ۲ میلیون شغل جدید ایجاد کند. استقبال دولت کره از متاورس تا حدودی غیرعادی است – اگرچه دولت های دیگر، از جمله چین، انگشت پا را در همان آب های مجازی فرو برده اند، اما کره جنوبی تنها کشوری است که با سر به درون آن پریده است.

mostafa
بدون نظر

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت