دبی تازه وارد حوزه متاورس

دبی تازه وارد حوزه متاورس

4 میلیارد دلار برای متاورس و پیش بینی ایجاد 42000 شغل تا سال 2030

نگاهی عمیق به چگونگی ایجاد شغل، بهبود روندهای فناوری، گشایش فرصت‌های تجاری و بهبود اقتصاد امارات توسط استراتژی متاورس در دبی

استراتژی متاورس دبی که در اوایل ماه جاری توسط حاکم دبی اعلام شد، با هدف افزایش سهم بخش متاورس در اقتصاد امارات به ۴ میلیارد دلار تا سال ۲۰۳۰ است. او همچنین در نظر دارد تضمین کند که متاورس سهم خود را به ۱ درصد از تولید ناخالص داخلی امارت افزایش دهد.

دبی قصد دارد به یک بازیگر کلیدی در دنیای مجازی تبدیل شود و در حال توسعه یک چارچوب قانونی برای این بخش است. همچنین در حال راه اندازی پروژه ها و ابتکاراتی است که جایگاه خود را در دنیای مجازی بیشتر خواهد کرد.

طبق برآوردهای فعلی انتظار می‌رود که درآمدهای تجاری از متاورس تا سال ۲۰۲۵ از ۱۸۰ میلیارد دلار به ۴۰۰ میلیارد دلار افزایش یابد.

  • BEDU مستقر در دبی، که پیشگام در فناوری‌ها و راه‌حل‌های وب۳ و متاورس است، در امارات راه‌اندازی شده است – و به دنبال ایجاد یک کارخانه NFT و یک متاورس اختصاصی است.
  • رئیس منطقه ای متا در حال بررسی در مورد چگونگی ایجاد شغل و فرصت های اقتصادی در منطقه MENA توسط متاورس است.
  • گروه داماک با سرمایه گذاری 100 میلیون دلاری در “شهرهای دیجیتال” وارد دنیای متاورس می شود.

شرکت‌های A-lister مستقر در دبی مانند  Emirates، داماک و چندین شرکت دیگر در حال حاضر روی این فضا شرط‌بندی کرده‌اند. انتظار می رود تعداد بیشتری از افراد به این مجموعه بپیوندند. امارت جاه طلبی های مجازی خود را به همه نشان داده است و می خواهد به قطب اصلی متاورس منطقه و جهان تبدیل شود. در واقع، این شهر در حال پی ریزی پایه های اصلی آینده مجازی بشریت توسط واقعیت توسعه یافته است.

در اوایل سال جاری، وزارت بهداشت و پیشگیری(MoHAP) یک پلتفرم جدید متاورس را توسعه داد که به مردم امکان دسترسی مجازی به مراقبت های پزشکی را می داد. ماه گذشته، مرکز تجارت جهانی دبی، MetaIncubator، اولین انکوباتور متاورس در خاورمیانه را راه اندازی کرد. در بخش خصوصی، استارت‌آپ Eikonikos اخیراً 2 میلیون دلار سرمایه اولیه جذب کرده است.

mostafa
بدون نظر

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت