چین و متاورس

چین و متاورس

غول های تکنولوژی دنیا همگی شروع به ساخت قسمت سخت افزاری و زیرساخت متاورس تا محتوای 3 بعدی آن کرده اند. شرکت هایی مانند Dior، Nike، Loreal، Moncler و Tesla در حال آزمایش و رقابت برای ورود به این حوزه جدید هستند. طبق بررسی ها تا سال 2024، ارزش بازار متاورس به 800 میلیارد دلار در مقایسه با سال 2022 که 500 میلیارد دلار است، خواهد رسید.

نوع جدید از اینترنت در حال ظهور است. غول های جهانی در حال قدرتنمایی از طریق ساخت زیرساخت، تکنولوژی هایی مانند XR-AR-VR، پلتفرم های غیرمتمرکز، هوش مصنوعی و محتوا(آواتارها، NFT ها و…) هستند. متاورس در واقع به طور گسترده ای آینده اینترنت خواهد بود.

این نوشته به کارآفرینان و پیشروان کمک میکند تا بدانند بزرگترین شرکت های تکنولوژی در چین مانند Alibaba، Tencent، Baidu، ByteDance و … برای شرکت کردن در این حوزه چگونه برنامه ریزی کرده اند؟  این شرکت ها چگونه در محیطی که استفاده از رمزارزها وNFT ها محدود شده است، عمل می‌کنند؟

  در آینده، متاورس به قسمتی از زندگی روزمره ما تبدیل خواهد شد، واقعیتی یکپارچه و ترکیبی دنیای فیزیکی و مجازی.

موج جدید متاورسی که به چین رسیده باعث ایجاد نتایجی شده است.

  1. تا سال 2025 تعداد 37 میلیون هویت در کشور چین در پلتفرم های متاورسی وجود خواهد داشت.
  2. بیشتر از 500 شرکت متاورسی به نام متاورس نام‌گذاری شده اند و 93 درصد آنها در سال 2021 تاسیس شده اند.
  3. پیش بینی شده است ارزش بازار متاورس در صنعت چین تقریبا به 8 میلیارد دلار خواهد رسید.

و جالب است بدانید :

در چین ترید کردن و ماین کردن رمزارز در سال 2021 بدلیل جلوگیری از آسیب های زیست محیطی، کلاه برداری و پولشویی ممنوع بود.  در حال حاضر دولت چین ارز دیجیتال یوآن خودش را قرار داده است و آنرا به طور گسترده ای در دسترس همه گذاشته است.

به دلیل محبوبیت NFT ها، مینت کردنشان، انتشار و فروش آنها و تراکنش هایی در این جهت در آینده قرار است تنظیم شود. NFT ها عمدتا به منظور کلکسیون کردن استفاده می‌شوند تا به اهداف فرآورده های مالی.

توسعهNFT ها در چین در مسیر خارج از رمزارز در جریان است و NFT ها بیشتر گواهینامه ای بر مالکیت دارایی های دیجیتال و حفاظت Ip هستند.

و پلن های اصلی چین در این راستا

  • در سال 2021 پلن هایی مشخصا به نام بلاکچین، هوش مصنوعی، پردازش ابری و واقعیت مجازی و افزوده برای ایجاد اقتصاد دیجیتالی چین ایجاد شد.
  • در سال 2021، اولین اتحادیه متاورس در چین تاسیس شد.
  • در ژانویه سال 2022 وزارت صنایع و فناوری اطلاعات چین برنامه‌ریزی کردند تا 3000 استارتاپ در حوزه های متاورس، بلاکچین و هوش مصنوعی پرورش دهند.

شرکت های بزرگ چینی چگونه عمل می‌کنند:

Alibaba:

معماری زیربنایی: (تکنولوژی زیربنایی برمبنای پردازش ابر)

  • راه حل های فناورانه گسترده در حوزه متاورس مانند گیمینگ ابری

تجارت چند سناریویی(تجارت الکترونیک برمبنای بهینه سازی تجربه)

  • VR shopping  – VR gears

و همین طور اپلیکیشن هایی که در این راستا ساخته شد و یا اپلیکیشن هایی که مسیر خود را به سمت متاورس تغییر داده اند.

برای مثال شرکت ByteDance در ژانویه سال 2022 یک شبکه اجتماعی متاورسی به نام  Party Island  را ایجاد کرد که به مردم اجازه می‌داد از طریق آواتارها دور هم در محیط مجازی جمع شوند و تعامل داشته باشند.

admin1
بدون نظر

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت